Jak powstała morska fala?

Morska fala jest obrazem wyjątkowym. Pod każdym względem- zaczynając od wymiaru a na funkcji kończąc. Wymiary obrazu to 160 x 120 cm. Obraz spełnia funkcję drzwi do garderoby/schowka. Tak, drzwi do garderoby w tak zwanym przedpokoju.

Obraz zawieszony jest na łańcuchach, a te na szynie, po której można swobodnie przesuwać obraz i odkryć jakie tajemnice skrywa. Obraz wita domowników i gości zaraz przy drzwiach wejściowych do mieszkania i odwraca uwagę od „ściany” grubości 70 cm, która za nim jest. Nikt nawet nie pyta dlaczego jest tak gruba!  Za to zdziwienie odwiedzających jest całkiem zabawne, kiedy dowiadują się, że ta „ściana” to garderoba. Tyle o wyjątkowości obrazu z tej mniej „fachowej” strony.

Obraz malowany w całości szpachelką malarską, głównie o długości ok 15 cm. Używałam również mniejszych do poszczególnych refleksów kolorystycznych. Zaczęłam od delikatnego biało, niebiesko fioletowego tła, a następnie używając kolorów przypominających nasz Bałtyk. Wymodelowałam falę tak, aby uzyskać efekt głębi. Ostatnim etapem było modelowanie piany na czele i grzbiecie fali oraz na długości dla rozświetlenia.

Ten obraz ma jeszcze jedną niesamowitą cechę. Podobrazie zostało wykonane w całości rękami mojego męża. Od łączenia listewek w ramę, naciągania płótna i gruntowania, jest więc w 100% handmade!

Leave a Comment