Arleta Adamska

Miło mi gościć Ciebie tutaj. Zachęcam do odkrycia kawałka mojego życia, mojej pasji, którą chcę się podzielić. Obrazami można czytać i poznawać ludzi, zapraszam zatem do lektury mojego portfolio oraz do kontaktu.
Życzę Ci samych kreatywnych chwil!

szpachelka malarska

to narzędzie składające się z giętkiej metalowej blachy o różnych kształtach, osadzonej na drewnianym lub plastikowym trzonku. Używa się jej w malarstwie olejnym, temperowym lub akrylowym. Pozwala mi na nakładanie, rozprowadzanie i mieszanie farb, bezpośrednio na płótnie. Charakterystyczną cechą obrazów malowanych szpachlą jest gruba, o specyficznej fakturze, warstwa farby i ostre przejścia kolorystyczne. Obraz można poczuć i dotknąć. Pozwala uzyskać również niepowtarzalny, unikalny i często trudny do przewidzenia efekt mieszania się barw, dzięki czemu każdy obraz malowany szpachelką jest oryginalny i nie do powtórzenia w 100%.

obrazy

to cząstka życia, emocji, tego co znajduje się w duszy autora. Wybierając obraz do własnego mieszkania, nie kupujemy tylko dekoracji. Razem z obrazem wprowadzamy do domu atmosferę, którą każdy obraz tworzy. Dla mnie, jako autorki, ważne jest aby tworzyć z serca. Obrazami chcę  ożywać i dodawać energii tam, gdzie jest ona potrzebna, otulać ciepłem i dodawać spokoju tam, gdzie go brakuje. Te zagadnienia powinny pomóc w wyborze obrazu: potrzebujesz ekspresyjnych kolorów, wyrazistych linii i ostrych przejść czy stonowanych barw i delikatnych, rozpływających się kształtów?